Bez kategorii

Projektowanie i wykonanie schodów metalowych – jak się do tego zabrać?

Zastanawiasz się, jak zrobić schody metalowe? Konstrukcje tego typu są bardzo praktyczne, a zarazem estetyczne. Nasz poradnik z pewnością pomoże każdemu w przygotowaniu się do takiego procesu.

Jak zrobić konstrukcję metalową pod schody? Podpowiadamy!

Projektowanie konstrukcji stalowych to dość skomplikowane zadanie. Wymaga ono nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również sporych umiejętności. Schody metalowe w domu czy budynkach użyteczności publicznej prezentują się jednak tak dobrze, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na inwestycje w takie rozwiązania. Konstrukcje stalowe są oczywiście dużo bardziej stabilne niż na przykład schody zabiegowe czy też schody drewniane. Metalowa konstrukcja z powodzeniem przetrwa przez naprawę długi czas — warto je zamontować zwłaszcza tam, gdzie będą mocno eksploatowane.

Jak zrobić schody metalowe zewnętrzne — projekt

Pierwszym zadaniem dla osoby, która chciałaby posiadać w swoim domu schody metalowe, jest dokładne rozplanowanie, gdzie właściwie je umieścić. W przypadku niewielkich domów doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na zewnątrz tak, by nie zabierały dodatkowej przestrzeni. Warto przy okazji pamiętać, że takie konstrukcje metalowe na zamówienie są nie tylko praktyczne; mogą również być doskonałym elementem wystroju każdego pomieszczenia.

Następnie należy wybrać odpowiedni typ schodów. Określa się zatem między innymi wysokość stopnia, a także długość cm szerokości stopni. Stopnie schodów decydują w dużej mierze o wyglądzie całej tej konstrukcji, zatem nie powinno się bagatelizować tego aspektu. Ciekawym rozwiązaniem są również metalowe schody kręcone. Cieszą się one ogromnym powodzeniem i mogą uświetnić wygląd praktycznie każdego wnętrza.

Wykonane z metalu schody to również ogromna trwałość. Taka prosta konstrukcja jest bowiem tworzona z niezwykle solidnego materiału; spawanie konstrukcji stalowych sprawia, że poszczególne jej elementy są ze sobą dokładnie połączone.

Konstrukcja schodów metalowych — wykończenie

Wiemy już, jak zrobić konstrukcję pod schody. Nie można zapomnieć jeszcze o innych elementach takiej instalacji, czyli balustradzie oraz poręczach. Montaż przygotowanych wcześniej dodatków nie powinien stanowić większego problemu.

Warto pamiętać jednak o tym, że najlepsze efekty można uzyskać, zatrudniając do takiego procesu fachowców. Posiadają oni ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, zatem na pewno będą w stanie doradzić najlepsze rodzaje schodów dla danego klienta. Doradzą oni również to, jak skutecznie zabezpieczyć całą konstrukcję oraz przedstawią zainteresowanym zalety i wady wybranego przez nich rozwiązania.

Konstrukcja schodów powinna przede wszystkim odpowiadać na potrzeby ich użytkowników. Nasi fachowcy są w stanie zaprojektować takie schody, które będą idealne dla danego klienta. Oferta naszej firmy jest bardzo rozbudowana — projekt można otrzymać już po kilku dniach od złożenia zamówienia. Wygodne i praktyczne schody są na wyciągnięcie ręki — zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *