Bez kategorii

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Są o wiele bardziej solidne niż konstrukcje aluminiowe, więc sprawdzają się w magazynach, halach produkcyjnych czy innych miejscach, w których trwałość materiałów ma znaczenie kluczowe. Wyróżniają się również kwasoodpornością oraz nierdzewnością, zatem znajdą zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, w jakich miejscach sprawdzają się podkonstrukcje stalowe.

Konstrukcje stalowe w budownictwie przemysłowym

Hale i wiaty stalowe zapewniają nie tylko ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale także stabilność i solidność. Konstrukcje stalowe wykorzystuje się również przy budowie takich obiektów jak fabryki, szkielety hal stalowych, maszty przemysłowe, a nawet hale namiotowe (choć do tego celu zazwyczaj stosuje się tańsze aluminium, jeśli hala będzie wyeksponowana przez dłuższy czas, lepiej postawić na stal, która jest bardziej wytrzymała). Dla zachowania bezpieczeństwa dobrze jest postawić również na schody stalowe w magazynie czy hali przemysłowej.

Konstrukcje stalowe w lokalach w stylu loft

Konstrukcja stalowa to rozwiązanie nie tylko solidne, ale także estetyczne. Doceniana jest przede wszystkim w lokalach w stylu loftowym. Stalowe balustrady schodowe i balkonowe czy elementy mebli industrialnych i loft znajdą zastosowanie nie tylko w stylowych kawiarniach lub restauracjach, ale także w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Konstrukcje pod billboardy

Konstrukcje reklamowe muszą nie tylko przyciągać uwagę uczestników ruchu, ale także spełniać normy bezpieczeństwa. Z tego względu warto postawić na konstrukcje pod billboardy wykonane ze stali. Dzięki temu można mieć pewność, że będą odporne na wielogodzinne działanie promieni słonecznych, deszcz, grad czy silne podmuchy wiatru.

Kratownice drogowe

Kratownice drogowe, na których są montowane tablice informacyjne, muszą spełniać ściśle określone bezpieczeństwa. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych oraz na tyle solidne, by nie przewróciły się pod wpływem silnego wiatru. Niemałe znaczenie ma również estetyka wykonania. Z tych względów najlepiej sprawdzają się tutaj konstrukcje stalowe.

Podsumowanie

Konstrukcje stalowe są wyjątkowo wytrzymałe i estetyczne, więc znajdują zastosowanie w wielu obszarach, między innymi:

  • w budownictwie przemysłowym (na przykład jako konstrukcja stalowa wiaty lub konstrukcja stalowa hali),
  • w lokalach loftowych i industrialnych,
  • jako konstrukcja pod billboardy,
  • jako kratownice drogowe.

Żeby zapewnić odpowiednią jakość wykonania, warto zamawiać poszczególne elementy u sprawdzonego producenta konstrukcji stalowych. Firma A&D Konstrukcje Stalowe ma wieloletnie doświadczenie na rynku i zyskała zaufanie wielu klientów z różnych branż. Świadczymy również:

  • spawanie konstrukcji stalowych,
  • montaż konstrukcji stalowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *