Bez kategorii

Barierki na schody: Bezpieczeństwo i nowoczesność w jednym

Zdecydowana większość piętrowych budynków jest skonstruowana tak, by zapewnić bezpieczeństwo poruszania się. Barierka na schody to podparcie i stabilność wchodzenia, która jest istotna przy przemieszczaniu się osób starszych, dzieci i nie tylko. Ma także wiele innych funkcji i aspektów, które sprawiają, że warto dobrze przemyśleć wybór tego elementu wyposażenia. Przeczytaj nasz wpis, by dowiedzieć się jak barierka na schody zewnętrzne czy wewnętrzne zapewnia bezpieczeństwo wchodzenia. Przekonaj się, że to także kluczowy aspekt w aranżacji wnętrz.

Barierka na schody – niezbędna, by zapewnić bezpieczeństwo

Przejście na piętro nie dla każdego jest proste. Wiek, kontuzje, czy ograniczenia w poruszaniu się sprawiają, że dodatkowe wsparcie jest często niezbędne. Barierka zabezpieczająca na schody jest podstawowym elementem, który na wiele sposobów ułatwia przemieszczanie się i może zapobiegać upadkom. Funkcje, jakie spełnia w zakresie bezpieczeństwa, to m.in.:

 • zapewnienie stabilności wchodzenia – podparcie, które zapewnia barierka na schody, umożliwia pewne, niezachwiane przejście,
 • zapobieganie upadkom – na schodach bardzo łatwo o poślizgnięcie się, potknięcie, czy zachwianie. Trzymając się barierki, prawdopodobieństwo upadku znacząco maleje,
 • uniemożliwienie przejścia „na skróty” – szczególnie ważne w przypadku dzieci, które zazwyczaj uwielbiają zabawy na schodach. Barierka uniemożliwia zeskakiwanie pomiędzy poziomami, czy upadek z większej wysokości,
 • ułatwienia wchodzenia i schodzenia – dla niektórych osób przemieszczanie się po schodach stanowi duży wysiłek. Oparcie, jakie zapewnia stabilna barierka zabezpieczająca na schody, sprawia, że jest to dużo łatwiejsze.

Nie ulega wątpliwości, że barierka na schody zewnętrzne czy wewnętrzne to istotny aspekt w zakresie bezpieczeństwa, lecz także upiększający nowoczesne wnętrza.

Stylowe barierki na schody – nowoczesne propozycje

Barierki na schody dają szerokie możliwości aranżacyjne. Mogą stanowić ozdobę pomieszczenia, spójnie wpasowując się we wnętrze lub być niebanalnym dodatkiem wizualnym. Barierki na schody metalowe są bardzo popularne i doceniane przez osoby, które lubią nowoczesne rozwiązania. Świetnie sprawdzą się do wnętrz:

 • industrialnych,
 • loftowych,
 • skandynawskich,
 • eklektycznych,
 • minimalistycznych.

Często są wybierane także przez osoby, które nie mają jasno sprecyzowanego pomysłu na aranżację, a szukają praktycznych rozwiązań. Stawiając na konstrukcje metalowe na zamówienie, możliwości są praktycznie nieograniczone. Można wybrać zarówno proste, pionowe barierki na schody na całej długości otworu, jak i klasyczną balustradę, czy warianty w nietuzinkowych kształtach, zgodnych z wizją klienta.

Barierka na schody wewnętrzne i zewnętrzne – praktyczne w codziennym użytkowaniu

Barierki na schody metalowe – czy to wewnętrzne, czy zewnętrzne – mają wiele zalet praktycznych. Wybiera się m.in. ze względu na takie atuty, jak:

 • odporność na korozję i trudne warunki atmosferyczne, szczególnie istotne, gdy w grę wchodzą schody techniczne na zewnątrz,
 • trwałość i stabilność na lata,
 • łatwość utrzymania w czystości,
 • szybkość konserwacji,
 • właściwości ognioodporne,
 • prostotę i szybkość montażu.

Jeśli w swoich wnętrzach decydujesz się na schody metalowe, to odpowiednie barierki pozwolą stworzyć spójną całość. Nawet w połączeniu z drewnem dają zachwycający efekt, który nada pomieszczeniom niebanalnego charakteru. Ze względu na połączenie aspektów bezpieczeństwa i atutów wizualnych, bez wątpienia warto postawić na metalowe barierki zabezpieczające na schody w nowoczesnych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *