Bez kategorii

Schody metalowe: Dlaczego warto je mieć w domu?

Schody metalowe to pomysł na wnętrze, który jest nie tylko praktyczny, lecz także daje niebanalny efekt estetyczny. Coraz częściej warianty z drewna są zastępowane tymi ze stali – dzieje się tak nie bez przyczyny. Terminy do stolarza to długie miesiące oczekiwania, a nie bez znaczenia pozostają także aspekty cenowe. To sprawia, że schody stalowe znajdują zastosowanie w wielu domach. Docenia się ich niezaprzeczalne zalety, dzięki czemu zyskują na popularności. Warto wiedzieć, że do tej pory schody metalowe były kojarzone tylko jako elementy zewnętrzne. Dopiero niedawno rozpowszechniła się idea ich zastosowania w domach i biurach. Zastanawiasz się, czy warto postawić na schody metalowe? Przeczytaj nasz wpis i poznaj zalety tego wyboru.

Schody metalowe a nowoczesne wnętrza – czy to dobre połączenie?

Zazwyczaj w domach czy biurach stawia się na schody drewniane, a stalowe kojarzą się z obiektami przemysłowymi. To jednak bardzo dynamicznie się zmienia. We współczesnych wnętrzach coraz częściej wykorzystuje się surowe i proste rozwiązania. Schody metalowe znakomicie wpasują się w nowoczesne wnętrza, a w szczególności te aranżowane w stylu loftowym czy industrialnym. Zdadzą egzamin także w minimalistycznych przestrzeniach skandynawskich, czy klasycznych.

Schody metalowe świetnie dopełnią nowoczesne aranżacje. Są minimalistyczne, cechuje je prostota i łatwość w utrzymaniu. To z kolei sprawia, że dają nie tylko zachwycający efekt wizualny, lecz szereg korzyści, które będą docenione w codziennym użytkowaniu.

Dodatkowo warto pamiętać, że balustrady na schody metalowe dają dziesiątki kolejnych pomysłów na aranżację. Można wybrać opcję ze szkła, lamele, a także niebanalne, autorskie wizje i pomysły w opcji ze stali. Przekonaj się, że schody metalowe wewnętrzne to dobry pomysł do nowoczesnych wnętrz.

Jakie zalety mają schody metalowe zewnętrzne?

Schody metalowe w przestrzeniach zewnętrznych są stosowane już od dłuższego czasu. Świetnie sprawdzają się jako wyjścia ewakuacyjne z wielokondygnacyjnych budynków lub gdy wejście prowadzi od razu na piętro budynku. Dzieje się tak nie bez przyczyny, takie zastosowanie ma swoje zalety, wśród których można wskazać:

  • odporność na korozję,
  • antypoślizgowość,
  • ogniotrwałość,
  • wytrzymałość.

Nie ulega wątpliwości, że schody metalowe zewnętrzne to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się na każde warunki atmosferyczne.

Schody stalowe – na co zwrócić uwagę?

Jeśli powyższe argumenty są przekonujące i chcesz postawić na schody metalowe, to jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Upewnij się, że stosowane w produkcji materiały są dobrej jakości i powstają przy użyciu nowoczesnych sprzętów. Warto, by były także odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Inną kwestią jest rzetelny projekt i solidny montaż wykonany przez doświadczoną ekipę.

W skrócie – decydując się na schody metalowe, wybierz sprawdzonego wykonawcę. Jeśli postawisz na współpracę z nami, przekonasz się, że nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na jakościowe projekty. Realizujemy różne, nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje stalowe, w tym schody metalowe. O wszystko zadbamy kompleksowo – od procesu produkcyjnego, po montaż i gwarancję. Wykonamy także balustrady na schody metalowe, dzięki czemu zyskasz kompletny produkt. Skontaktuj się z nami – działamy na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *